Základní informace -  Jawa muzeum Konopiště -  Motocyklové a technické muzeum Netvořice 

V obou muzeích je vystaveno v současné době celkem okolo 200 motocyklů +další exponáty. Muzeum na Konopišti je zároveň oficiálním továrním muzeem značky JAWA. Část exponátů v obou muzeích je zcela unikátních a lze je vidět pouze v našich expozicích!!

Návštěvník jednoho muzea má automaticky nárok na 50% slevu na vstupné v druhém muzeu.

Muzeum Netvořice je orientováno vedle motocyklů (120 kusů) dále na automobily, tříkolky, invalidní vozíky, motocykly se sajdkárem , speciální stabilní motory, současnou produkci značky JAWA, historické  traktory a  technicky historické zajímavosti.

Otvírací doba muzea motocyklů Netvořice je v době:

Až do odvolání zavřeno

 

Muzeum Konopiště je orientováno především na reprezentativní prezentaci historie značky JAWA, co se týče exponátů, tak i co se týče historických materiálů (anglická, česká a německá  video prezentace velkoprostorovou projekcí). Dalším nosným tématem muzea je historická dokumentace závodních úspěchů českých motocyklových značek ve 20. století (unikátní exponáty, trofeje, historické dokumenty) .

d

Otvírací doba muzea motocyklů Konopiště:

Pondělky celoročně zavřené !!!!

září - květen: úterý - neděle 10:00 - 16:00 (přes recepci)

červen: úterý - pátek 10:00 - 16:00 (přes recepci), sobota a neděle 10:00 - 18:00 (s muzejníkem)

červenec - srpen: úterý - neděle 10:00 - 18:00 (s muzejníkem)

Tel: 737 230 294

V obou muzeích je přísně zakázáno fotografování z bezpečnostních a dalších důvodů . Ve výjímečných případech fotografování a filmování mohou povolit pouze ředitelé společností Eltsen s.r.o. nebo JAWA Moto spol. s r.o. !!!!

Navštivte nově otevřený Pension Konopiště**** www.konopiste.eu

Náš tip na výlet na Benešovsko:

Konopiště (zámek+muzeum) - Netvořice (muzeum motocyklů www.eltsen.cz/jawa), Netvořice (Muzeum týnecké kameniny), Týnec nad Sázavou (Městské muzeum – výstava k 75. výročí založení značky Jawa), Krhanice (raritní muzeum vojenské techniky německé, americké a ruské, tanky, nosiče jaderních hlavic atd.) http://www.militarymuseum.cz/cz/cz/ - Jílové u Prahy (muzeum zlata) www.muzeumjilove.cz. Další zajímavosti v okolí: Městské muzeum Benešov, zámek Jemniště, zámek Vrchotovy Janovice, hrad Český Štemberk. Mezitím se můžete vykoupat ve vltavských vlnách na Slapech (Nová Živohošť, Rabyně či Měřín) nebo skočit přímo do Sázavy.