Omlouváme se, ale muzeum je až do odvolání zavřeno.

Muzeum je věnováno všem bývalým, současným i budoucím pracovníkům výrobců českých motocyklů, jako upomínka na zlatou éru československé motocyklové výroby a sportu. Éru kdy české ruce a mozky určovaly, kterým směrem se bude vývoj dvoukolých strojů na planetě Zemi ubírat.

Vždy když se dívám na krásné a dokonalé české stroje naplňuje mě to hrdostí, zároveň ale i smutkem. Kam se poděl ten obrovský výrobní, intelektuální náskok, který české země měly před zbytkem světa v čtyřicátých a padesátých letech (a to nejen v motocyklové oblasti)?

Muzeum budiž proto zároveň i mementem jednoho období vývoje českého státu, kdy být nejlepší se netrpělo, zapadat do průměru bylo státní filosofií, která sebrala mnoha českým generacím chuť a možnost táhnou věci kupředu, vítězit a prosazovat se nad okolním světem. Motocyklový průmysl je typickým příkladem a výsledkem této doby. Nebuďme nikdy průměrní a klaďme si pouze cíle nejvyšší, jen tak budeme moci být hrdí sami na sebe, svůj národ a jednou vstoupit do prosperující mnohonárodnostní Evropy .

Muzeum také věnuji i svým milým Netvořicům, doufám, že se stane dalším důvodem, proč bude zajímavé Netvořice navštívit, a třeba i proč zde začít podnikat a žít.

Váš Jirka Stibůrek